STREEKNIEUWS 1 42 - 10.5.1985 - De Voorpost Savia Flamenca Zaterdag 11 mei om 20.00 uur treedt in de Mikisclub aan de Nieuwbeekstraat 35 te Aalst de flamencogroep «Savia Flamen ca» op. Bij die gelegenheid worden er Spaanse specialiteiten geserveerd. De toegang is gratis. Organizatie: Mikisclub. Vlaamse Wijnmakersgilde Op vrijdagavond 10 mei om 19.30 uur orgamzeert de Vlaamse Wijnmakersgilde, in de Sint-Martinuskring in de Zonnestraat te Aalst een infor-avond over het mengen van verschillende soorten wijn en het klaarmaken en gebruik van kruidentinktuur. De toegang bedraagt 75 fr. Leden gratis. Tentoonstelling In samenwerking met de Bert D'Haese-Kring exposeren kunst schilder Chantal Leger, beeldhouwer Alfons Van den Bossche, tekenaar Roeland Pieterszoon D'Haese en graficus Lieven D'Haese in het kultureel centrum in de Abdijstraat te Affligem vanaf vrijdag 10 mei hun werken. De kunstenaars worden ingeleid door Roger Lievens en Mark Bleyaert zorgt voor de muzikale omlijsting. Catharinisten Op zondag 12 mei te 10 u. in de Sint-Martinuskerk jaarlijkse H. Mis voor overleden leden, de Lenaertsstichting. Dit jaar vooral voor Euverdeken Albert Van Neck. Fit en slank In de reeks «Gezonde voeding» in de trouwzaal van het stadhuis op dinsdag 14 mei voordracht over «vitaminen, de ontdekking van de 20ste eeuw». Pastorale studie- en ontmoetingsdag Op zaterdag 25 mei 1985 wordt op initiatief van de Regionale Stuurgroep voor Volwassenenkatechese te Aalst een studiedag georganiseerd rond het tema. «Kristenen in de kerk en de wereld van morgen» De voormiddag begint met een inleiding over «Gelovig leven in een veranderende wereld» door pater R. Lenaers s.j., kateche- seleraar en medewerker aan het tijdschrift Streven. Daarna volgen drie situatieschetsen over de spanning geloof-wereld in het gezin, in het onderwijs en in de maatschappij. De namiddag start met een inleiding over «De rol van de leken in de Kerk» door de heer A. Thijs, voorzitter van het Interdioce saan Pastoraal Beraad. Na deze lezing is er gelegenheid om in kleine groepen aanbevelingen aan elkaar uit te wisselen. Tot slot is er een gebedsdienst. Deze pastorale studie- en ontmoetingsdag begint om 9u45 en eindigt rond 17 u. en zal plaats hebben in het Sint-Jozefscollege te Aalst. Voor alle verdere inlichtingen Kerk en Wereld, Pontstraat 7 te 9300 Aalst. Tel. 053-21.04.41 (voormiddag). Op dit adres kan men ook een uitgebreide programmafolder en een inschrijvings formulier aanvragen. Technisch Instituut Sint-Maarten Op zondag 19 mei (14-18 u.) stelt de hogere cyclus van het Technisch Instituut Sint-Maarten zijn deuren wijd open. Het is de bedoeling dat leerkrachten en leerlingen een beeld geven van de verschillende studiemogelijkheden: Handel (jongens), Informatica (jongens), Moderne Talen (gemengd). Boekhouden (gemengd), en dat het schoolleven en een aantal schoolaktivi teiten worden verduidelijkt. Tevens zullen de leerlingen in heel wat lokalen aan het werk zijn. Vele ouders (alsook het ouderkomitee) hebben de wens uitge drukt om eens de school te bezoeken. Het is dan ook de eerste maal dat in het «Klein College» een opendeurdag wordt eorganiseerd. erinneringswandeling Louis Paul Boon B-Natuurvrienden vzw wil L.P. Boon in herinnering brengen een wandeling langsheen het in oktober '84 ingericht idelpad van ATB Natuurvrienden. Geen enkel monument j immers voldoende groot kunnen zijn voor het oeuvre van '.e reus van de Vlaamse literatuur, t wordt op 12 mei dan ook een posthume hulde aan Boontje, start wordt te 14u30 op de Grote Markt aan «de zwarte man» dan wordt gewandeld langsheen de Sint-Marlinuskerk, de itstraat, het oud begijnhof, het stadspark, «de Kapellekens- n», het Osbroek en via de Frans Blancaertdreef en Eikstraat js het L.P. Boon-woonerf terug via Watertoren en Zoutstra- Een begeleidende brochure wordt gratis aan de deelne- s ter beschikking gesteld. rklozenwerking iet ABW-Aalst, Hopmarkt 45, kan U inschrijven (053- 12.71) voor kursussen Frans, Engels, Duits en Koken voor ■dozen in het Volkshuis te Ninove, Geraardsbergsestraat Start van de kursussen op 3 juni Op 14 mei is er renboven een informatie- en kontaktdag voor werklozen - wie inschrijft als lesgever of -nemer. Begin te 14 u. Er is telling van stempelkontrole voorzien. Meer info via 053- 32.71. ongelukt re Lefèbvre, Brouwerijstraat 16 te Aalst, werd betrokken in auto-ongeval, bij het verlaten van de Kennedytunnei op de richting Gent. Na een inhaalmaneuver was de 41-jarige tuurder duidelijk om èen niet gekende reden de kontrole r het stuur kwijt en slipte zodat hij dwars door de midden in op het andere rijvak terecht kwam waar een botsing /ermijdelijk werd. De Aalstenaar werd in zorgwekkende istand naar het ziekenhuis vervoerd doch zou onderweg erleden zijn. De bestuurder van het andere voertuig kwam er et de schrik vanaf. Maar nog twee andere voertuigen raakten de botsing betrokken wat goed was voor een urenlange ostopping. 25 jaar Sportkomitee Op zaterdag 18 mei rekreatievolleybaltomooi met 24 ploegen in sporthal Denderdal Kortestraat Erembodegem vanaf 9 u. Te 19u30 V.K. Aalst tegen Juventus Zele Op zondag 19 mei. eveneens in Denderdal, vanaf 14 u. demonstraties twirling, korfbal, judo, karate, wielrennen, tafeltennis, volkssporten, bal- boogschieten, wielertoerisme. schuifbakschietirig, valscherm- springen, simultaanschaken, jiu-jitsu, badminton en tafeltennis. Toegang gratis. Opendeurdag H.R.I.T.O., Welvaartstraat 70 Aalst. Zaterdag 11 mei. Programma vanaf 10 uur af: Inhuldiging nieuwbouw administratieve vleugel en klassenblok door de Minister van Onderwijs. Opening tentoonstelling «Li chaam en Hygiëne» (stad Gent dienst kulturele zaken, museum voor industriële archeologie en textiel). Tentoonstelling schilde rijen Marcel De Backer (ook van 13u30 tot 18 u.). Diamantten toonstelling «van ruwe steen tot juweel» (ook van 13u30 tot 18 u. Van 12 tot 15 uur en van 17 tot 20 uur: restaurant. Van 13u30 tot 18 u.: Opendeurdag in werkplaatsen, labo's, klaslokalen en paviljoe nen. Tentoonstelling over Stijn Streuvels (samenstelling uitge verij Manteau). Collages over Orwell 1984. Demonstratie met de robot «Topo» en microrobots «Movit». Tentoonstelling door garage Autolabo van Ligierwagentje (zonder rijbewijs) met verzekering en verkeersbelasting van een bromfiets te bestu ren. Hobbystanden voor doe-het-zelvers met demonstraties. Proefstand van talrijke Belgische biersoorten, georganiseerd door bond van oud-leerlingen en -studenten. Tentoonstelling en videomontages over het beroepsonderwijs en de integratie van algemene vakken. Oostenrijkse bier- en wijnstand met diamontage over de studentenreizen naar Wenen (in gymzaal). Infostanden o.a. over: De Humanistische Jonge ren. De Nationale Vrouwenraad. Het Centrum voor Deeltijds Leren. Het Hoger Rijksinstituut voor Tuinbouw (Melle). De Industriële Hogeschool van het Rijk CTL. Intercom N.V. (over warmtepompen). Stedelijke openbare bibliotheken Aalst. Snel- tombola met winnende prijs voor elk lot. Van 17 tot 20 u.: Dansdemonstratie door de meisjesleerlingen van HRITO Aalst onder leiding van Ingrid Carly en Carine Van Holsbeeck. Organisatie: directie en personeel HRITO, bestuur Vrien denkring RTS Bond Oud Leerlingen en -Studenten Bols. Voorlichtingsvergadering Mediatheek van het Koninklijk Atheneum II, Pontstraat 51, Aalst. Woensdag 8 mei om 19u30 «Studeren aan de universi teit». Alle facetten van het leven aan de universiteit zullen door een deskundig team doorgelicht worden. Het team is samenge steld uit professoren, assistenten en administratieve medewer kers van de V.U.B. uit Brussel, onder leiding van de rektor zelf, de hr. Prof. Dr. O. Steenhaut. Die voorlichtingsvergadering, toegankelijk voor de 2 laatste jaren van het hoger middelbaar van alle schoolinstellingen, is volledig kosteloos. Organisatie: Oudervereniging van het Koninklijk Atheneum II. Wandelen Vertrek om 14 u. aan de Zwarte Man, Grote Markt, Aalst. Zondag 12 mei. Herinneringswandeling «L.P. Boonpad» (L.P. Boon overleed op 12 mei 1979). Organistie: A.T.B. hoekje. Verkeer Leslokaal V.A.B.-rijschool, Pontstraat 66, Aalst. Zaterdag 11 mei om 15 u. 8e samenkomst van de «open» V.A.B.-werkgroep voor verkeersveiligheid, ledereen welkom. Inlichtingen: Herman D Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 21.21.90. Organisatie: V.T.B.- BaarOGgBITI V.A.B. afdeling Aalst. 9 tot 15 u. aan de Warande, Sint-Goriksplein. Afstanden: 10, 20, 30 km. Aankomstkontrole tot 18 u. Deelnemingskosten (voor een brevet): 30 fr. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053- 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB Aalst. Politiek kaffee Vandaag 10 mei in het stedelijk trefcentrum Kreja, Driesleutel- straat 51 te 20.30 u. «politiek kaffee» met jongeren in de clinch met politici. Video, acts, performances, politieke muziek. Een verhaal van bezetenheid maar ook van walging, badend in een sfeer van palmiers en fruitsap. Interviews tot op het bot. Ontmantelen. Toegang: 50 fr. Doorbraak Europarlementslid Jef Ulburghs heeft het over «Doorbraak» in de trouwzaal van het stadhuis op woensdag 22 mei te 20 u. Een organisatie van het Socialistisch Jeugdwerk Aalst. Op dinsdag 11 juni volgt dan in een nog nader te bepalen zaal erevolksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick met «100 jaar BWP». Gewond Waar de Albrechtlaan uitgeeft op de Brusselsesteenweg werd verleden zondagnamiddag de fietser Polydoor De Troch aange reden door een personenwagen. De fietser liep zware verwon dingen op en werd naar het ziekenhuis gevoerd. Zaire-blues Op zaterdag 18 mei organiseren Netwerk, NCOS en Stuurgroep Derde Wereld in de De Ridderstraat vanaf 15 u. «Zaïreblues», 25 jaar na de onafhankelijkheid en de moord op Lumumba en na 20 jaar Mobutu-regime. Fototentoonstelling, oud-koloniale filmpjes, video-tapes, boe kenstand en te 20 u. «Café Congo» een avond met Magda Aelvoet van Broederlijk Delen over de politieke, ekonomische en sociale situatie in Zaire, Marc Van Dommelen van NCOS over het strategisch belang van Zaire voor België met als moderator Willy Courteaux, Paul Schrijvers met «Zwarte vertel sels» en filmpjes. Vanaf 23 u. juju-fuif met Radio Katanga met dj. Jef Geeraerts. Kaarten 40 en 60 fr. Kwis Eerste kwisavond van de nieuwe reeks in Netwerk op vrijdag 17 mei te 20 u. met als organisatorisch team «Kanemieopkomen». Toegang gratis. Karnavalmuseum Voor de oprichting van een karnavalmuseum zoekt de met dit :oek Konditie-en muziekgymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 13 mei om 19u30. Konditie- en muziekgymnastiek. Inlichtingen: Her man Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Opendeurdag Sint-Jozefinstituut, Sint-Jozef straat 5 Aalst. Zondag 19 mei van 14u30 tot 19u30. Opendeurdag in de lagere school en de middelbare afdeling, ledereen welkom. Organisatie personeel en oudervereniging. Uitstap Vertrek om 13 u. stipt Astridbeeld, Keizerlijk Plein Aalst. Zondag 12 mei. Namiddagreis naar Mechelen Bijwonen van de be roemde Hanswijk processie (zitplaatsen)., Nadien bezoek aan het speelgoedmuseum, daar gelegenheid tot avondmaal. Prijs: 300 fr. (fooi, chauffeur, zitplaats 100 fr). Inlichtingen en inschrij vingen: Jan Van Der Hulst, Ploegstraat 24, Aalst. Tel. 21 32.80 voor 5 mei 1985. Storten op rek. nr. 432-5160361-07. Organisa tie: Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (V.V.A.K.). Stadswandeling Vertrek om 14 u. stipt, Grote Markt, Juwelier De Meersman. Donderdag 16 mei 1985. Stadswandeling Kerkstraat én Pont straat. Inhuldiging van gerestaureerde Biekorf en het gerestau reerde standbeeld van Johannes Nepomucenus Leden gratis, niet-leden: 20 fr. Slechts 40 personen toegelaten. Inschrijven bij J. Van Der Hulst. Ploegstraat 24. Aalst. Tel. 21.32.80. Organisa tie: Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (V.V.A.K.). Jeugdhuis De Klup Zonnestraat 20 Aalst. Zaterdag 11 mei vanaf 14 u.: tomooi Judo. Donderdag 16 mei vanaf 19 u instuif. Jebron Begijnhof 1, Aalst. Tel. 77.63.89. Vrijdag 10 mei om 18u30: basisgroep: een poging van mensen die zoeken om in geest en leven «verbondenheid» gestalte te geven. Zaterdag 11 mei om 18u30: viering vanuit het leerhuis rond «zittend aan God3 rechterhand» i.v.m. de geloofsbelijdenis. Daarna Open vergadering: van uit de planningsdag vinden we belangrijk dat de basis mee bepaalt wat er in de kalender van volgend werkjaar opgenomen wordt. Voor de rest rustige ontmoetingsavond Zondag 12 mei om 19 u.: gespreksavond voor 18 jarigen: «Wafzijn Tarotkaarten en wat zeggen die van ons leven?». Alle 18-jarigen en plussers zijn welkom op die avond, die een bijzonder aksent zal hebben. Maandag 13 mei om 19u30 vergadering van het leerhuis rond «Ik geloof in de H. Geest». Informatieavond Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelsstraat 53, Aalst. Maandag 13 mei om 19u30. «Ongewenste zwangerschap» door Vicky Claeys (federatie C.G.S.O.), Dr. Marleen Temmerman. Mr Alain Tijtgat, Mark Luyten (C.G.S.O.-Aalst). Informatieavond over de hulpverlening bij ongewenste zwangerschap in Vlaan deren. Toegang: 50 fr. Inlichtingen: C.G.S.O. Cumontstraat 3, Aalst. Tel. 21.75.13. Organisatie: C.G.S.O. Aalst. Wandelen Samenkomst om 13u30 op de Houtmarkt Aalst. Zondag 12 mei. 12e Vlasmis-wandelingen in Haaltert. Vrije start in Haaltert van Erembodegem Ve of projekt belaste werkgroep dringend okkasie-mannequins, man nen, vrouwen, kinderen. Neen. geen levende. Tevens karrou- selpaarden, kompleet en in goede staat. Bellen naar 053/ 77.11.11, toestel 245. Rerum novarum Rerum Novarumkaarting van de ACV-afdeling Baardegem in het parochiecentrum op vrijdag 24 mei te 19.30 u. met 3.000 fr. vooruit plus de inleg (50 fr.) Invullen van belastingformulieren op woensdag 29 mei te 19.30 u. Priesterwijding Op 6 juli e.k. wordt dorpsgenoot Luk Verhasselt te Gent gewijd tot priester en op 14 juli zal hij zijn eremis te Baardegem te 15 u. opdragen, i Ie' s 28 jaar geleden dat er te Baardegem een priesterwijding kon worden gevierd. Er zal dan ook een groots feest worden aan gekoppeld waarvoor de Molenvrienden zich zeer speciaal inzetten. ledereen wordt in de mogelijkheid gesteld zijn steentje bij te dragen bij een gezamenlijk geschenk. Er komt een omslag in de bus dat a.s. zondag 12 mei door een wijkverantwoordelijke zal worden omgehaald. Scouts De eerste 15 geplaatsten in het wandelvragenspel georgani seerd door de scouts Sint-Margareta «Da's jeugdwerk natuur lijk» zijn Joost Callebaut (Meldert). Bart Keymans (Meldert), Dirk Pré (Melbert), Els Van Langenhove (Mazenzele). Bart De Kegel, Joris De Valck (Meldert). Cris Raes (Gent), T. Walrae- vens (Meldert), Veerle De Vis (Meldert), Bart Rabaut (Meldert), Hilde Van Dingenen (Essene), Ilse Bernaert (Meldert), Geert Beck, Andrea Spinoy en Jan Van Den Eede. ZATERDAG 11 MEI 3e Lenteconcert van de «Terjodenaren»: te 19.30 u in de kantien van het voetbalterrein van Erembodegem-Terjoden Kioskkoncert: om 19 uur jaarlijks kioskkoncert van de KF St. Cecilia Erembodegem op de Dom modest Van Asschelaan (Meersdries) te Erembodegem, ter gelegenheid van de kermis aldaar. ZONDAG 12 MEI Postzegelklub Dendrla: klubvergadering van 9.30 u tot 12 u in het Parochiehuis. KSA Erembodegem: speur- en lentetocht te 14 uur voor leeuwkes en jong-knapen. Jiu-Jitsu stagedag: van 9.45 u tot 18 u in de sporthal Denderdal, Kortestraat, Erembodegem. Basketbaltornool voor dames: aanvang 10 u, finale 12.30 u op de speelplaats van de gemeenteschool, Dorpstr. Erembode gem. Toegang gratis. Met VTB-Erembodegem naar Vlasmlswandellngen te Haal tert: op zondag 12 mei hebben te Haaltert weer de Vlasmiswan- delingen plaats, georganiseerd door de VTB-VAB i.s.m. de VWB en de Vrolijke Musici. Vrije start van 9 tot 15 u. Warande (St. Goriksplein). Aankomstkontrole tot 18 u, afstanden 10. 20, 30 km. Wandelbrevet, afstempelen van wandelboekjes, hulp dienst, Vriendenkring Civiele Bescherming Haaltert. Tevens: dagje dorp: kindermarkt (10 u), jeuqdmarkt (14 u), streekbieren, wijnmakerij, interverenigingskamp, streekgerechten, fanfare en majoretten, beiaardkoncert. VTB-Erembodegem neemt hieraan deel: verzamelen te 14 u aan de O.L.Vr.Hemelvaartkerk. Wie over geen vervoer beschikt kan wel met iemand mee! Deelna me: 30 fr. MAANDAG 13 MEI NWK: raadpleging te 14 u in de Crypte \om WOENSDAG 15 MEI es e AA-groep «Om Mekaar»: groepsvergadering te 20 uur iile"10 bovenzaal van het Parochiehuis. □ONDERDAG 16 MEI Kermis Dries, Erembodegem-Terjoden: kaatslutte kei koncert door de Terjodenaren. Goed om weten: Egidius Mercier, pastoor te Erembodi hield gedurende de jaren 1731 tot 1754 een soort aagbof met uiteenlopende onderwerpen die allemaal te maken h; met het dagelijks leven van de O.L.Vr Hemelvaartparocl het Curenboeck van Heerenbodegem. Dit «Curenboei betrekkelijk goed bewaard gebleven, het is een boek van bladzijden. Dit boek is nu uitgegeven in fotocopie en ingebonden. Het is zeer interessant voor iedereen die gebfy'^ is door het verleden van Erembodegem Het boek is de verkrijgen tegen 500 fr bij drukkerij Daelman, Stationsstif! 1 Erembodegem. |n, Gouden bruiloften te Erembodegem tijdens de maand njag Bael Franciscus en De Neve Josine, Geraardsbergses£el v 110 uitn Van den Abiel Jacobus en Van der Borght Rosalia, Ki straat 7 ornc Lammens Frans en Matthijs Emilia, GeraardsbergsesLer 1^ ju., v De Schrijver Franciscus en De Pril Maria, GeraardsbCje sestwg. 87. Diamanten bruiloft te Erembodegem j 18 De Decker Prosper en Hauwelaert Francisca. Brusselbaan 2 Herdersem se Belotting ills" In café Sint-Antonius belotting georganiseerd door de «{frjj Antoniusvrienden» op zaterdag 18 mei te 20 u. dgr Orgelwandeling 9°, Op zondag 12 mei orgelwandeling met Jos De Brucker geoifo niseerd door de Davidsfondsafdeling Herdersem. Natuurv deling naar de kerkorgels van Herdersem, Wieze en Dender Ie met deskundige uitleg ter plekke over de specifieke tec sche kenmerken der orgels en hun historie. In elke kerk een kort orgelrecital. Te Herdersem gebeurt dit c Paul Coppens. Tijdens de wandeling wordt een begeleidende geïllustree li brochure te koop aangeboden. Dat met de technische1^ historische beschrijving der drie orgels. Tekst van Jos Bruiker. Foto's van Willem Willems en ingesloten wandelki van Frans Ponnette. Vormgeving door Hugo Bogaert. Een unieke kans om kennis te maken met een gedeelte van rijk kunstpatrimonium, voor velen onder ons nog steeds feI grote onbekende. Kruisdagen Herdersem wil trachten de schone tradities in stand te Vroeger trok men drie dagen vóór O H. Hemelvaart zinger biddend met kruisen door de velden, 's morgens in de vrc Herdersem doet het nu één dag 's avonds. Op maandag 13 vertrek aan hoeve Albert Stockman, Grote Baan 134 te 19." samen met het zangkoor en litanieën en volksliederen zingt Bij goed weder tocht langs Grote Baan, Langehaag, veldt naar Kouterbaan, Middenweg en terug naar de hoeve waar openluchtmis wordt opgedragen. Een organisatie van de delijke Gilde en KVLV waarop iedereen welkom is. De wordt afgesmeekt over vruchten van het veid, het landelijke bevolking. Pausbezoek Autocar en treinen zijn volzet. Herdersem vertrekt te Aalst ij Vr de tweede trein te 14.25 u. Aankomst te Sint-Denijs te 15.1 d Terug starten te Sint-Denijs te 21.45 u. en aankomst te AalsPn 22.15 u. De autocar vertrekt te 13.40 u. sE f1 t Kapel Boskant in i Mariamis in de kapel op de Boskant op zaterdag 18 mei te 19T^j Hts Muziekkoncert Bg Beide Meldertse fanfares koncerteren samen morgen zateroen 11 mei o.l.v. Nina Van Der Vorst op een Lentekoncert in zjs «Ons Huis» bij Herman Begin te 20 u. Opening door fnz «Muzikale Jeugd» o.l.v. Willem Moeyersoons. i P Meldert ,pe zo Tentoonstelling fo" Nog tot en met zondag 12 mei kan U terecht te Affligem in lra Kultureel Centrum voor de tentoonstelling van schilderijen vl 21 Denise Mareels err keramiek van het Atelier Dubois. Bn. Denise Mareels is een Aalsterse kunstenares die zich eerst rc rijpere leeftijd voor goed op de plastische kunsten toeleg® F Vooral bloemen, stillevens en landschappen intrigeren haar. Ilac laatste tijd ook stemmige kerkinterieurs tr Van het Henegouws Atelier Dubois zijn er éénmalige kunstw ken te bewonderen. Vazen, borden, gebruiksvoorwerpen, li vele tinten en eerder zeldzame vormen. Een unieke verzanf ling. Toegankelijk op zaterdag van 14.30 u. tot 20 u. en op zor van 11 tot 13 en van 14.30 u. tot 20 u. Mei te Affligem Vandaag vrijdag 10 mei in «Zalen A» opening van de tentodjs stelling van werken van Chantal Leger, Lieven D'Haese. Ra land Pieterszoon D'Haese en Alfons Van den Bossche. Op maandag 13 mei diamontage «Affligem 1083-1983' KBG Asse-Terheide. Op woensdag 15 mei openstelling van de tentoonstelt «Rietwerk Braille-Liga». Een ontdubbeling van «Zonnebloi die gepaard gaat met een verkoopaktie ten bate van vist gehandicapten. Aan de hand van foto's en gebruiksvoorwer wordt de werking van de Liga uit de doeken gedaan. Op donderdag 25 mei vergadering van Postzeaelklub Affliai En op vrijdag 31 mei openstelling van de tentoonstelling «Zalen A» van hedendaagse Tsjechische grafische kunst tot met 16 juni. Tevens in «Zalen B» opening van de expo van werken kunstschilder Herman Elsier uit Drogenbos Wielerwedstrijd Op O.L.H Hemelvaart, donderdag 16 mei, wielerwedstrijd vofee liefhebbers. 26ste grote prijs «De Bergklimmers» over 116 k (15 ronden). Vertrek en aankomst (ook inschrijving) in café Of - Huis «bij Herman» te 14.30 u. KVLV Op vrijdag 31 mei te 19 u. kookles. Een verrassing klaargl maakt door bestuursleden en bereidwillige helpers. Voor dea les dient op voorhand te worden ingeschreven. ACV-kaarting Kaarting in het teken van Rerum Novarum op donderdag 16 mtr te 19 u. in het Parochiecentrum. 2.000 fr. vooruit plus de inled ledereen welkom -a 15 jaar Parochiecentrum Het Meiderts Parochiecentrum is 15 jaar jong. Daarom c| zaterdag 18 mei receptie vanaf 20 u. voor alle vrienden van hft|j centrum. |j Aev Jj' Rerum Novarumkaarting in het parochiecentrum op donderdafir 16 mei te 19 u. ledereen welkom. irj| Parochiecentrum Je Aalst. Vrijetijdsbesteding. Willy Linthout uit Lokeren, striptekenaar van Urbanus, kwam zijn ondertussen alom gekende boeken signeren (a) Aalst. De jury leidt de jeugdkwis in goede banen (a) Ontvangen U dit weekend: Mathilde De Boeck. Volgend weelè)i end Lambert Van de Sijpe. hj Gepensioneerden Jl Voetverzorging in het parochiecentrum op maandag 20 mei vajf( 14 tot 16 u. Ook voor niet-leden KBG. e

Digitaal krantenarchief - Stadsarchief Aalst

De Voorpost | 1985 | | pagina 42