AVLO opnieuw sportklub van het jaar in Lokeren J. V. Kruibeke pakt de Wase Beker V.V. Straatje Stekene met te veel gekwetsten FC White Boys Sint-Niklaas had druk kerstweekend De Voorpost - 6.1.1989 - 19 r';y VOETBAL Wat zowat overal te lande een jaarlijkse gewoonte is, heeft de Lokerse Sportraad onlangs dan ook de prijzen voor 1988 toegekend. Niet alleen werden de laureaten per sporttak aangeduid maar ook de prijs voor sportverdienste, de sportman/sportvrouw van het jaar en de sportklub van het jaar. Deze laatste onderscheiding gaat naar Atletiekvereniging AVLO die sinds haar bestaan voor de derde en maximaal te halen keer de trofee in de kast mag zetten. De beheerraadsleden, als mede alle aangesloten klubs bij de Stedelijke Sportraad mochten een kandidaat als sportklub voorstellen om ver kozen te worden als Sport klub van 1989. Zoals reeds vermeld kwam de eer toe aan de plaatselijke atletiekvereni ging AVLO. Werking AVLO Lokeren telt mo menteel 350 aktieve leden. De klub is daarmee de derde klub in Oost-Vlaanderen ge worden op 23 verenigingen en zowaar de tiende klub in Vlaanderen op een totaal van 107 atletiekverenigingen. Het pisteseizoen werd in 1988 traditioneel gestart met de Wellingtonaflossingen te Oostende AVLO nam deel met 7 ploegen. De beste pres tatie werd door de eerste ploeg van de seniores gele verd met een tweede plaats bij de nationalen en een vijfde in totaal. In de maanden april en mei kwamen hoofdzakelijk de interklubs aan bod. De dames werden in de schiftin gen vijfde en haalden veertien dagen later op eigen terrein de overwinning in de troostingreeks. De heren wonnen daarentegen hun schiftingsreeks en de ver wachtingen om eventueel naar tweede nationale te stij gen, lagen hoog. In de finale dienden enkele titularissen gemist in de ploeg waardoor een vijfde plaats behaald werd. Aan de jeugdinterklubs nam AVLO deel zowel met de jongens als de meisjes. De kadetten-meisjes haalden een prachtige tweede plaats en plaatsten zich automatisch voor de A-finale in septem ber. In deze finale presteer den de meisjes zo goed dat er een tweede plaats in de wacht werd gesleept achter het on genaakbare AV-Toekomst. Individuele prestaties AVLO richtte verschillen de meetings in op eigen terre in waaronder de nationale jeugdmeeting voor pupillen en miniemen. AVLO behaal de twee overwinningen in het ploegenklassement, nl. bij de pupillen-jongens en de pupil len-meisjes. Ook het regio naal kampioenschap voor ve teranen werd op het terrein van AVLO georganiseerd Enkele van de AVLO-vetera- nen werden provinciaal kam pioen: - Paul Schellaert op 100 m; - Prosper De Coster op discus; - Marcel D'Hanis op hoog en 1500 m; - Gust Van De Steene op speer. Op andere regionale kam pioenschappen werden vol gende AVLO-atleten kam pioen: - Nancy De Gucht op kogel en discus; - Piet Van Teemsche op ver; - Gunhild De Brul op 60 m; - Katrijn Vermeiren, Stefa- nie Taillieu, Elke Anthuenis en Gunhild De Brul op 4 x 60 m; - Dirk Vervaet, Alex Ver- vaet, Raf Vervaet en Mare Van den Bergh op 1500 m; Kampioenschap van Vlaan deren: - Raf Vervaet, tweede plaats op de halve marathon; - Dirk Vervaet, vierde plaats op 1500 m; Beloftenkampioenschap: - Peter Van Driessche, eerste plaats op discus; - Gunhild De Brul, tweede plaats op ver en vierde plaats op 60 m; - Veerle Gerlo, vierde plaats op ver; AVLO behaalde in de Bel gische Kampioenschappen volgende ereplaatsen: - Marcel D'Hanis, eerste plaats op de marathon; - Nancy De Gucht, zilver op discus en zesde plaats op de 5- kamp; - Kathleen Van Roy, Inge borg De Brul, Gudrun Criel en Nancy De Gucht, zilver op de 4 x 100 meter kadetten; - Paul Schellaert, zilver op 200 m en brons op 100 m ve teranen; - Marcel D'Hanis, zilver op 1500 m en hoog veteranen; - Dirk Vervaet, brons op 5000 m - Alex Vervaet, Raf Vervaet, Dirk Vervaet en Yvan Thys- sen, vierde plaats op 4 x 1500 m; - Andy Beirnaert, Frank Meulewaeter, Piet Van Teemsche en Erwin Thibau, vierde plaats op 4 x 200 m; - Edgard Saey, vijfde plaats op 1500 m - Raf Vervaet, tiende plaats op 10.000 m. Andere verdiensten AVLO werkte mee aan tal van joggings en aan drie weg wedstrijden: - Grote Prijs 'Oscar Van Rumst; - Lokerse Feesten; - Blauwbuikloop te Eksaarde. Met de jeugd werd deelge nomen aan het zeshoektor- nooi. Bij de veteranen nam AVLO deel aan de interklub. In de finale werd een vierde plaats behaald. Twee AVLO'ers werden dit jaar ge- selekteerd voor de Beker der Vriendschap. Nancy De Gucht op discus en Erwin Thibus op 100 en 200 m. AVLO nam dit jaar voor de zesde maal deel aan een bui tenlandse wedstrijd in Zwe den: de Oresundspelen wat ook een sukses werd over de ganse lijn. AVLO groeit stilaan uit tot een grote club: het ledenaan tal stijgt en de clubrecords worden steeds scherper ge steld. Vorig jaar werd liefst maar 76 maal een clubrecord- verbetering genoteerd. Er werd aan tal van veldlo pen deelgenomen met over winningen voor Gunhild De Brul en Caroline Haegens In hun eigen veldloop mocht men meer dan 600 lopers no teren die zo'n 30 clubs ver tegenwoordigden. Men mag ongetwijfeld stel len dat Atletiekvereniging Lokeren de prijs van Sport club van het jaar verdient. Deze trofee kan een club slechts om de vijf jaar behalen en AVLO veroverde reeds driemaal de titel wat, gezien haar bestaan, het maximum is wat kon bereikt worden. Of AVLO binnen vijf jaar op nieuw zal vereremerkt wor den, zal in grote mate afhan gen van niet alleen de presta ties van de atleten maar ook van de infrastruktuur en hier mee bedoelen we de aanleg van een kunststofpiste, een noodzaak voor elke club die hogerop wil geraken. Laureaten per sporttak Eerlijkheidshalve hoeft men te zeggen dat in de atle tiek men een brede waaier heeft van diverse prestaties per kategorie, per discipline en per geslacht dat een glo baal overzicht in zekere mate moet uitmonden in een posi tieve balans. Deze restriktie dient geenszins de prestaties van de AVLO-atleten te mini maliseren maar enige relative ring zal iedereen wel be grijpen. De beheerraadsledén van de Lokerse Sportraad alsme de alle aangesloten klubs mochten een kandidatuur in dienen om verkozen te wor den als laureaat/Iaureate per sporttak. De gelukkigen zijn: - Paardrijden: Geert Naudts (Reynaertruiters Daknam); - Petanque: Jan Van de Vel de (PC Reynaert); - Zwemmen: Tim Lammens (Lokerse Zwemvereniging); - Basketbal: Alain De Wilde (Basketbalclub Lokeren); - Karabijnschieten: Tanja de Schrijver (VZW De Toren schutters); - Atletiek: Nancy De Gucht (Atletiekvereniging Lo keren); - Diepzeeduiken: Ed Hozee (Orka VZW); - Boogschieten: "Staande Wip": Petrus Van Teemsche (K.B.G. Sint-Sebastiaan); - Twirling: Valerie Burm (The Flemish Girls); - Dansen: Dirk Lombaert- Lieve Van Driessche (Dansli- gaclub 't Vosken-Eksaarde); - Karate: Paul Wittoeck (K.C. Lokeren); - Volleybal: Bea Van de Put te (Real Testa Lokeren); - Judo: Sven Migeotte (Judo club Lokeren); - Fitness Body-Building: Hu- go Van Bruyssel (Hugo's Sportcentrum); - Fietstoerisme: Alfons Bae- tens (Wielertoeristenclub Durmespurters); - Gaaibollen: Gustaaf Blanc- quaert (Schudden en Beven); - Opvoeden en africhten van honden: Ivan Bruggeman (Hondenschool "Verloren Bos"); - Voetbal: Patrick Naudts (KSC Lokeren); - Triathlon: Patrick Van den Berghe (Gentse Triathlon- club); - Biljart: Chrétien De Nul (BC Centrum); - Zeewerphengelen: Daniël Audenaert (Zeehengelclub Ganda Gent); - Rolstoelbasket: Patrick Mees (Feniks VZW Lokeren) Sportman Haast even belangrijk als de sportclub van het jaar is de verkiezing van sportman/ sportvrouw van het jaar. Uit eindelijk werd het een heer, met name Tim Lammens, lid van de Lokerse Zwemvereni ging. De laureaat kende in 1988 een schitterend zwem- jaar. Begin vorig jaar behaal de hij niet minder dan 6 pro vinciale titels in de volgende disciplines: 200 m rug, 100 m rug, 200 m vlinderslag, 100 m vlinderslag, 200 m schoolslag en 200 m wisselslag. In augus tus 1988 werd Tim Lammens jeugdkampioen op de 100 m rug. Verder behaalde hij op de jeugdkampioenschappen: zilver op de 200 m wisselslag en brons op de 100 m vlinder slag. Op basis van zijn resulta ten werd hij geselekteerd voor de Nationale jeugdploeg en nam deel aan diverse inter nationale wedstrijden o.a. aan het Zes Landentomooi in Griekenland. De prestaties van Tim Lammens kunnen als volgt samengevat worden: op 30 deelgenomen wedstrijden won hij er 19, werd hij vier maal tweede en vier maal der de. Slechts eenmaal zwom hij buiten de prijzen. Sportverdienste De beheerraadsleden als mede alle aangesloten klubs bij de Stedelijke Sportraad mochten een kandidatuur in dienen voor de Prijs van de Sportverdienste. Drie kandi daten werden weerhouden: - Hubert Buyle (Biljartklub BK Longoni); - Julien Bruggeman (Hon denschool "Verloren Bos"); - Theophiel Laureys (Voet- balklub KSC Lokeren). Uiteindelijk werd de prijs toegekend aan Julien Brugge man. Volgende argumenten waren doorslaggevend: - zijn onbaatzuchtige inzet voor de hondensport binnen en buiten (clubverband; - zijn bijzondere inzet tijdens het africhten van een hond tot volwaardige politiehond; - gedurende het jaar 1988 heeft hij zich opgewerkt tot een fokker van een uitmun tende stamboom van het Bou vier-ras dat gekend is in bin nen- en buitenland; - als houder van verschillen de teven en topreuen heeft hij zich onderscheiden in fokmid- dens. Alle bovenvermelde prij zen en laureaten zullen gehul digd worden op zaterdag 28 januari 1989 om 20 uur in de feestzaal van het Cultureel Centrum. (polo) Ondanks het feit dat de kompetitie stil lag, hadden de White Boys uit de Wase hoofdstad een druk kerst- voetbalweekeinde. Zaterdag werkten de groenwitten een uitgestelde wedstrijd op W Straatje Stekene af en maan dag speelden de discipelen van trainer Alois Van Damme de terugmatch van de finale voor de Beker van het Waas land tegen Kruibeke. Door een riante en in cij fers weliswaar overdreven 0-6 zege tegen V.V.S. - met drie doelpunten van Yves Van den Neucker, één van Ronny Bryssinck, Patrick De Roeck en een own-goal van Luc De Vos - komt de klub van voor zitter Jozef Duymelinck tot op vijf punten van de leider in de reeks. Het vooropgestelde doel, namelijk de kampioen stitel die vorig seizoen bijzon der nipt werd gemist (meer verloren wedstrijden), zit er dus nog steeds in! In de finale van de Beker van het Waasland diende White Boys een 0-2 nederlaag op Kruibeke op te halen. De Sint-Niklazenaars waren wel licht nog niet volledig gereku- pereerd, dienden een drietal titularissen te vervangen én er is natuurlijk het klassever- schil... Feit is dat Kruibeke met 0-1 ging winnen op White Boys en meteen de Beker van het Waasland pakte. Noch tans kreeg de thuisploeg en kele reële doelkansen langs o.m. Yves Van de Neucker en Ronny Bressinck, doch een bijzonder attente bezoekende keeper Geert Verstraeten hield z'n doel ongeschonden. Enkele minuten voor inruk ken was het uiteindelijk Geert Vemimmen die, na fraai voorbereidend werk van Leo Wuytack, de 0-1 zege gestalte gaf. (d.brol) De ploeg van White Boys uit Sint-Niklaas d.brol Schaken. Schaakklub Temse nam ook deel aan het tornooi van de "64-Velden" in Sint- Amands (aimé) Schaken. De klub van Kemzeke nam met een afvaardiging deel aan het schaaktornooi van "64-Velden" in Sint-Amands (aimé) Finale Beker van het Waasland (terugwedstrijd) VK White Boys - JV Kruibeke 0-1 J.V. Kruibeke is er logischerwijze in geslaagd om de derde finalewedstrijd van deze bekerkompetitie tot een goed einde te brengen. Het was inderdaad reeds de derde maal dat Jong Vlaanderen in deze Beker de finale speelde. Telkens trokken de mannen uit Kruibeke aan het kortste eind en ging de tegenpartij met de beker lopen. Nu hadden de groen-witten van voorzitter Foubert zich echter een uitstekende uitgangspositie toegeëigend door de heenwedstrijd winnend af te sluiten met een 2-0 eindscore. Een gedane zaak, zo dacht iedereen, maar dat White Boys als vierdeprovin- cialer toch ook aardig uit de voeten kan ondervonden de Kruibekenaars naarmate deze tweede finale van start was gegaan. Thuisploeg vergeet te scoren Thuistrainer Wies Van Damme had zoals gewoonlijk voor de aanval gekozen en de circa 500 enthousiaste suppor ters kregen dan ook een su per-gemotiveerd White Boys tussen de lijnen te zien dat van bij de aanvangsminuten het doel opzocht van Kruibe ke. Hier kreeg doelman Ver straeten dan ook van bij het begin meer werk dan hem lief was. Na enkele minuten kreeg Yves Van de Neucker al een kans maar de voorzet van Ronny Bressinck miste de jui ste richting om écht gevaarlijk te kunnen zijn. De thuisploeg bleef maar op zoek gaan naar de aansluitingstreffer in het totaalklassement maar hoe ook Van De Neucker, Patrick De Roeck en Dirk Rooms hun beste beentjes voorzet ten, het was Gerry Verstrae ten in het Kruibeekse doel die voorlopig de scepter zwaaide. Halfweg de eerste helft was het dan toch eventjes Kruibe ke dat - gevaarlijk - kwam opzetten aan het thuisdoel, waar Gino Bruggeman ge kwetst afwezig bleef en ver vangen werd door Walter Seghers. Robert Temmerman bracht Leo Wuytack in goede scoringspositie maar deze knalde hoog over het thuis doel zodat ook deze bezoe kende kans niets opleverde. Kruibeke, dat zich meer toespitste op enkele gevaarlij ke counters miste dan iets over halfweg de eerste helft een uitstekende kans om op voorsprong te komen, het geen meteen de beslissing zou betekend hebben. De mee opgerukte Yoeri Forment leg de aan voor een krachtig schot dat enkel met veel moeite gestopt werd door thuisdoelman Seghers. De bal rolde in de voeten van bezoe ker Geert Vernimmen maar deze besloot onbegrijpelijk te zwak terug in de handen van Seghers zodat White Boys hier goed weg kwam. Kort voor de rust nog twee grote kansen voor beide ploe gen toen eerst Patrick De Roeck een kopbal voor de thuisploeg pal in de handen van doelman Verstraeten de- vieerde terwijl aan de overzij de doelman Seghers op zijn beurt diende in te grijpen toen hij alweer Forment, die erg bedrijvig was, van een doelpunt diende te houden nadat Leo Wuytack als fou- rier had opgetreden. Mede door het goede keep erswerk van beide doelwach ters bleef de stand blank aan de rust. Van enig reeksver- schil was er echter geen spra ke zodat de spanning toch nog bleef voor de tweede helft. Geert Vernimmen neemt twijfels weg Bij White Boys werden door trainer Van Damme tij dens de rust enkele wissels ingevoerd zodat hij aan ieder een speelgerechtigheid ver schafte. Van Kerckhoven, Ben Said en Spiessens Jos kwamen zo in de ploeg voor Walter Seghers, Dirk Rooms en Patrick De Roeck. Ook de Kruibeekse trainer dacht in deze richting en hij wisselde Patrick Van Bogaert voor Cockheyt. Rond het uur kwamen de Wase hoofdstedelingen dan toch bijna op voorsprong maar een professioneel duwt je van Alain Verbeke in de rug van Yves Van de Neucker verhinderde het openings doelpunt voor White Boys. Kruibeke, dat zich al ver zoend had met de blanco-sco re duwde niet eens meer hard door en liet de thuisploeg rus tig komen. Enkel Vereycken liep nog eens achter een kans aan maar het schot van Filip werd door doelman Van Kerckho- ve met veel stijl en bravoure van onder de dwarsligger ge tipt. Hetzelfde gold echter ook voor Gerry Verstraeten in de bezoekende kooi want hij weerde een poging van Andie Maes die na een vrije trap van Filip Van Lijsebet- tens mooi was vrijgespeeld. Alles leek er dus op dat de bordjes onaangeroerd zouden blijven in deze 17e finale van de Beker van het Waasland. Maar dat was zonder het counterend Kruibeke gere kend. Bij een ietwat slordig uitverdedigen van de thuis ploeg kwam Leo Wuytack in balbezit. Hij spurtte vlug door en gaf gepast door aan de goed gevolgde Geert Vemim men die zo dicht tegen het eindsignaal van scheidsrech ter Albert Van Leuven toch nog de 0-1 kon aantekenen. Zo was meteen alle twijfel weg. Met J.V. Kruibeke dus een logisch winnaar, maar het twee reeksen lager spelend White Boys heeft in deze fina le toch moedig getoond dat het tot de beteren behoorde in deze bijkompetitie. Na een kleine inzinking zijn de White Boys in kompetitieverband bezig aan een opmerkelijke terugkeer die het terug in die spits van de klassering moet brengen. Marc Stevelinck De ploeg van V.V. Straatje Stekene (d.brol) De ploeg van voorzitter Frans Audenaert lukte een voortreffelijk eerste deel van de kompetitie. De laatste we ken kende de ploeg evenwel een zekere terugval: Heikant, Kieldrecht en op kerstzater dag ook White Boys uit Sint- Niklaas toonden zich duide lijk de betere van Straatje. Straatje roept - en te recht- als verontschuldiging de gekwetstenlast in. Niet minder dan 5 effektieven dienden te worden vervan gen. En ondanks het feit dat de "vervangers" het stuk voor stuk voortreffelijk deden, laat een dergelijke aderlating toch sporen na in een goed draai end elftal. feit is evenwel dat de reeds genoemde tegenstrevers ge woonweg de betere ploegen waren. Al moeten we hier - om de waarheid geen ge weld aan te doen - benadruk ken dat de uitslag telkens overdreven was in cijfers zon der dat V.V.S. punten ver diende. Onder impuls van trainer André Bracke blijft W Straatje evenwel op de inge slagen weg verder gaan én streven naar mooi voetbal. Men is er in het "Prinsen park" dan ook van overtuigd dat V.V.S. er na nieuwjaar terug zal staan. Een weekje rust zal deugd doen. Mis schien brengt het nieuwe jaar ook de agressiviteit en het doorzettingsvermogen - die de laatste tijd al eens achter wege bleven bij sommigen - terug in de ploeg. Wanneer de gekwetsten of zieken (of een deel ervan) dan zullen gerekupereerd zijn, staat de Straatjessupporters nog heuglijke voetbaltijden te wachten... (d.brol)

Digitaal krantenarchief - Stadsarchief Aalst

De Voorpost | 1989 | | pagina 3